Kategori arşivi Blog

Halı Nasıl Yıkanır?

Halı yıkama işlemi için öncelikle yapacağınız taleplere göre adresinize gelen ekibimiz tarafından halılarınız kontrol edilerek teslim alınmaktadır. Teslim alma sürecinde halıların sisteme girilmesi sağlanarak bu şekilde ödenecek olan tutar belirlenmektedir. Servis araçları ile fabrika içerisine getirilen halılar burada profesyonel ekibimiz tarafından kontrol edilerek türlerine göre ayrılmaktadır.

 

Halılarda öncelikle vakumlu süpürgeleriyle süpürme işlemi yapılarak üzerinde bulunan toz ve kalıntıların alınması sağlanır. Bu aşama özellikle yıkama işlemi sırasında kalıntı ve tozların halının tüyleri arasında daha derine inmesini engellemektedir. Bu sayede özellikle halı yıkama işlemi sonrasında daha kaliteli ve hijyenik sonuçlar elde edilmektedir. Süpürme işleminin ardından halılar yıkama bölümüne alınarak yıkama işlemi başlatılmaktadır.

Devamını oku

İzmir halı yıkama tavsiye

İzmir sokakları artık halı temizleme işi için uygun değil. Bundan dolayı İzmir halı yıkama tavsiye listesinde ilk sırada firmamız yer almakta. Artık halı yıkama zorluğunu yaşamak zorunda kalmayacaksınız.

 

İzmir’ un bir mega kent olması ile birlikte artık her sokakta düzeni bozan unsurlara izin verilmemeye başlandı. Zaten büyük bir zorluk taşıyan halı temizleme eziyeti artık günlük hayat içerisinde pek çok kişinin stresli zamanlar yaşamasına neden olmakta. Bu etkenlere bağlı olarak artık halı yıkama evlerde yapılmayacak bir hale gelmiş durumda. Firmamızın sağladığı pek çok avantaj sayesindede artık İzmir halkı gözünü kırpmadan çok daha özenli olarak temizlik sağlayan halı yıkama makinalarını tercih etmekte. Bu özel hizmetle birlikte artık halı yıkamak oldukça kolay bir hal almış durumda.

Devamını oku

Profesyonel Halı Yıkama

Profesyonel anlamda, halı yıkama firması olarak hizmet verdiğini iddia eden birçok firma vardır. Bu firmalar, gerekli donanımlara sahip olmadan ve herhangi bir teknik bilgiye sahip olmadan, halı yıkama işlemi gerçekleştirmektedir. Haliyle bu durum, çeşitli sorunların yaşanmasına neden olacaktır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamanız adına, firmamızın profesyonel halı yıkama hizmetlerinden faydalanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Firmamız bu konuda sizlere en iyi şekilde hizmet verecektir. Profesyonel hizmetlerinin yanı sıra, fiyat konusunda da uygun seçenekleri ile bu konu hakkında hem ekonomik hem de bireysel olarak sorun yaşamamanıza olanak tanıyacaktır. Hemen bu konuda yardım alabilir ve büyük bir iş yükünden kurtulabilirsiniz.

Devamını oku

Halılarda Leke Nasıl Çıkar?

Gün içerisinde halıya pek çok leke yapacak şey dökülebilir. Bu lekeye anında müdahale etmek lekenin halıya yerleşmesini önleyecek ve lekeyi hızlı bir şekilde çözecektir. Evde hızlı leke çıkarmak için ilk olarak halıya dökülen leke bir bebek ıslak mendili ile silinmelidir.

 

Islak mendilin bebek olması, içerisindeki doğal bileşenlerin halıya herhangi bir zarar vermesini önleyecektir. Ardından lekenin üzerine az miktarda su dökerek ıslak mendil ile silme işlemine devam edilmesi gerekmektedir. Leke üzerine dökülen su, lekenin daha derinlere işlemesini engelleyerek yüzeyde kalmasını sağlayacaktır.

Devamını oku

Halılarımızı Ne Kadar Sürede Yıkamalıyız?

Temizlik, insan sağlığını doğrudan etkileyen faktörlerden biridir. Barınma alanımızın, evimizin temizliği bu konunun en başında yer almaktadır. Kendimizi ve sevdiklerimizi korumak, sağlıklı bir ortam sağlamak için aldığımız önlemler sürekli eylemler haline dönüşmelidir. Özellikle havaların soğuması ile bağışıklığımız düşüyor ve kendi mabedimiz olan evimiz bize savaş açmış olabiliyor. Hele bir de küçük çocuklarımız varsa onlar da eve farklı onlarca mikrop taşımış oluyorlar.

 

Temizlik için kişisel hijyen ötesinde evin temizliği ve temiz tutulma sıklığı da önemli yer tutuyor. Evin tüm odaları için ayrı metotların kullanılması gerekiyor. Genel temizlik için hepimizin aklına perdeler ve halılar gelmektedir. Perdeler seneden iki defa, camlar da havanın sıcak olmadığı bir zamanda silinmesi önerilir.

Devamını oku

Halı Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Halı Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

Halı bakımı için düzenli temizlik gerekmektedir. Halıyı temizleme işinde kullanılan ürünler de oldukça önemlidir. Zaman içerisinde eskiyen ve kullanılamaz hale gelen halıların geneli yanlış temizleme sonucu halının yıpranmasından meydana gelmektedir.

 

Halı içerisine hapsolan kir ve lekelerin doğru bir şekilde çıkarılması için halıya doğru uygulamalar yapılmalıdır. Oluşan kir ve lekelerin çıkarılması ve halının düzenli temizlenmesi, halının ömrünü uzatacaktır. Halı bakımı nasıl yapılmalıdır? sorusu için ilk olarak halının içerisinde biriken tüy ve tozların iyi bir şekilde çekilmesi gerekmektedir.

Devamını oku

Halı Yıkatmanın Önemi

 

Halı yıkatmanın önemi oldukça geniş bir yelpaze içerisinde değerlendirilmektedir. Halının içerisinde biriken toz ve kirler pek çok hastalığa neden olmaktadır. Bunun için evdeki halıların düzenli olarak yıkatılması gerekmektedir.

 

Özellikle çocuklu evlerde halı bakımı özenli olmalıdır. Çocuk üzerinde oluşan pek çok alerjinin sebebi halılardan kaynaklanmaktadır. Yapılan araştırmalar dahilinde insanlar üzerinden dökülen ölü deriler halının içerisinde birikmektedir. Bu ölü deriler halı içerisinde birikerek çeşitli mikrop ve bakteri üremesine neden olmaktadır.

Devamını oku