Halı Nasıl Yıkanır?

Halı Nasıl Yıkanır?

Halı yıkama işlemi için öncelikle yapacağınız taleplere göre adresinize gelen ekibimiz tarafından halılarınız kontrol edilerek teslim alınmaktadır. Teslim alma sürecinde halıların sisteme girilmesi sağlanarak bu şekilde ödenecek olan tutar belirlenmektedir. Servis araçları ile fabrika içerisine getirilen halılar burada profesyonel ekibimiz tarafından kontrol edilerek türlerine göre ayrılmaktadır.

 

Halılarda öncelikle vakumlu süpürgeleriyle süpürme işlemi yapılarak üzerinde bulunan toz ve kalıntıların alınması sağlanır. Bu aşama özellikle yıkama işlemi sırasında kalıntı ve tozların halının tüyleri arasında daha derine inmesini engellemektedir. Bu sayede özellikle halı yıkama işlemi sonrasında daha kaliteli ve hijyenik sonuçlar elde edilmektedir. Süpürme işleminin ardından halılar yıkama bölümüne alınarak yıkama işlemi başlatılmaktadır.

Halı Yıkama Makineleri

 

Yıkama işleminin tam otomatik halı yıkama makineleri içerisinde yapılması özellikle profesyonel olarak işlemin yapılması konusunda etkili olmaktadır. Uzun yıllardır bu alanda yapmış olduğu çalışmalarda profesyonel hizmet vermek adına teknolojiden faydalanmaktadır. Halı yıkama işleminde ıslatma aşaması tamamlandıktan sonra makine içerisinde antibakteriyal şampuanlar ile yıkama işlemi başlatılmaktadır.

 

Şampuanlama işleminin ardından bol su ile yapılan durulama işlemi sayesinde şampuan ve kir kalıntısı kalmayacak şekilde halıların temizlenmesi sağlanmaktadır. Daha sonrasında halı içerisinde bulunan fazlalık suyun alınması için sıkma makinaları içerisinde sıkma işlemi yapılmaktadır. Bu işlem sayesinde halının daha kısa süre içerisinde kuruması sağlanmaktadır.

 

Halı Kurutma İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra özellikle halıların güneşe maruz kalmayacak kapalı kurutma alanlarında kurutulması sağlanmaktadır. Güneş etkisi nedeniyle halınızın renginde ve yapısında istenmeyen durumlar ortaya çıkabileceği için fabrikamız içerisinde yeterli kapasiteyle kurutma işlemi kapalı alanlarda yapılmaktadır. Halıların hassas yapısına zarar verilmemesi için kurutma işleminin kapalı alanda yapılması gerekir.

 

Yapmış olduğumuz halı yıkama işlemleri sırasında halılarında leke olması durumunda leke çıkarıcı ürünlerle müdahale edilerek inatçı lekelerin çıkartılması sağlanmaktadır. İşlemlerin her aşamasında uzman ekibimiz tarafından gerekli kontroller sağlandığı için herhangi bir sorun oluşmadan yıkama işleminin tamamlanması sağlanarak kaliteli hizmet almanıza yardımcı olunmaktadır. Hizmetlerimizden yararlanmak istediğinizde bu konuda iletişim bilgilerini kullanarak firmamıza ulaşım sağlayabilir ve taleplerinizi bizlere kolayca iletebilirsiniz.

 

 

Halıdaki küf lekesi genellikle halıların nemli kalması veya bulunduğu yerde rutubete maruz kalmasından kaynaklanmaktadır. Küf lekesi rutubetli halıların özüne işleyerek onların renklerinin solmasına ve dokularının bozulmasına neden olmaktadır. Genllikle halı yıkama fabrikaları tarafından yıkandıktan sonra, nemli olarak halı poşetlerine konulan halılarda ve ev iş yeri gibi yerlerde nem alan bölgelerde serilen halılarda çok olur. Peki halıdaki küf lekesi nasıl çıkar? Bunun cevabını bulabilmek için ilk öncelikle halınızın nasıl bir halı olduğuna iyi bakmak gerekiyor.

Özellikle akrilik ve yün halılarda çok meydana gelmektedir. Akrilik ve yün halılar nemini geç bırakan halılardır. Bu yüzden yıkandıkları zaman iyice kurutulmalı ve öyle poşete konulmalıdır. Az bir nem olsa bile o şekilde kaldığında hemen halı küflenmeye başlar. Küf lekesi genellikli yeşilimsi ve kaverengi tonuna yakın bir renk ile karşımıza çıkar. Atasay Halı Yıkama olarak bizim özel kurutma odalarımızda kurutulan halılar tam kuruma olmadan poşetlenmez.

Müşterilerimizden istediğimiz lütfen halıları yıkama sonrası evlerine teslimata geldiğinde halı yıkama serviscisinin gözleri önünde halılarını açsın ve bir kontrol etsin. Bu kontrol fazla zamanınızı almayacaktır. Önemli olan halıların evinize sağlam ve küfsüz bir şekilde gelemesini sağlamaktır. Halıdaki küf lekesi nasıl çıkar?

İzmir Halı Yıkama

Yazar hakkında

Avatar

Atasay Halı Yıkama administrator

İzmir'in En Kaliteli Halı Yıkama Firması